„Un bambino per amico“ у посети Филолошкој гимназији

У петак, 19. априла, гости наше школе били су чланови хуманитарног удружења „Un bambino per amico“, из италијанске регије Емилија Ромања. Ово удружење већ више од петнаест година реализује пројекте, како на територији Италије, тако и на територији Србије и Босне и Херцеговине, који се баве људским правима, солидарношћу, развијањем свести, нарочито код младих људи, о неопходности прихватања различитости. Посебан део њихових активности везан је за домове за незбринуту децу у Бањи Ковиљачи и Тузли.

Посебан гост у оквиру овог сусрета био је Клаудио Импруденте, почасни професор Универзитета у Болоњи, новинар, писац, али и особа с посебним потребама. У Италији  често организује сусрете с ученицима основних и средњих школа на тему инклузије. То је била тема и нашег предавања у петак. Ученици су активно учествовали, постављали питања, а неки су се и опробали у коришћењу специјалне табле коју Клаудио користи у комуникацији с другим људима, будући да не говори.