“How do we perceive our cyber world?”

У периоду од 2. до 8. фебруара одржан је први део ученичке размене у оквиру Еразмус + пројекта “How do we perceive our cyber world?”. Ученице Филолошке гимназије су имале прилику да, током свог боравка у Леону, у Шпанији, заједно са вршњацима из Шпаније и Словеније сазнају о феномену лажних вести, дигиталном идентитету и заштити података на интернету. Предавања, интерактивне радионице и дискусије захтевале су марљив рад, пажњу и активност, те су наше ученице овладале новим знањима и вештинама, али и унапредиле своје познавање страних језика. Размена је, поред жеље да се прошири знање о лажним вестима и опасностима које вребају на интернету, подстакла и размену искустава међу учесницима. Наше ученице су научиле о шпанској култури, начину живота, историји, истовремено добивши прилику да у најбољем светлу прикажу своју државу.