У понедељак, 23. септембра 2019. године, матуранти наше школе (десеторо ученика 4/1 и 4/5), у пратњи професорке српског језика Јелене Срдић, посетили су

Радио-телевизију Србије, тачније Централни деск РТС, где су имали прилике да уживо погледају како раде новинари и лектори ове медијске куће. Госте је дочекала лекторка Славица Ковачевић, шеф Централног деска, која је ученицима показала новинарске канцеларије и простор одакле крећу све вести на дневном нивоу и упознала ученике са лекторима: са Јеленом Дубајић Пантић  и са Александром Петровићем, који су стрпљиво и љубазно одговарали на питања ученика причајући о томе како и шта раде лектори. Ученици су имали прилике да поставе разна питања у вези са новинарском и лекторском професијом, али и да уживо лекторишу текстове за сајт РТС-а. Ово је била јединствена прилика да ученици сазнају нешто ново, интересантно и, пре свега, корисно.

Захваљујемо се лекторима РТС-а на предусретљивости и на исцрпном предавању.

Јелена Срдић, професор српског језика