Ученичка компанија ДОСТ на националном такмичењу

У Београду је 19, 20. и 21. маја одржано национално такмичење ученичких компанија на коме  се представило 20 средњошколских тимова из Београда и других градова у Србији. Филолошку гимназију је представљала ученичка компанија ДОСТ, која је осмислила друштвену игру истоименог назива која за циљ има јачање емпатије код младих. Поред Мине Маричић, генералне директорке, ученичку компанију чине и ученици Мара Поповић, Марија Родић, Давид Ристић, Тара Халкијевић и Јован Вукосављевић; као и њихови ментори, професори енглеског језика Стефан Арбутина и Марија Лончар, и психолог Александра Стевановић.

Иако ученичка компанија ДОСТ није освојила једну од три главне награде, Мина Маричић је, поред још четири ученика из других ученичких компанија, добила награду за најбољег младог лидера.