Регионално такмичење из кинеског такмичења “Мост”

У суботу 4.06. 2022. године одржало се петнаесто регионално такмичење из кинеског језика “Мост”, овај пут у Сремским Карловцима. Такмичење је било подељено у две категорије:млађу и старију.  У свечаној сали Карловачке гимназије окупили су се ученици који уче кинески језик у Србији и показали своје знање кроз говоре, уметничке тачке, познавање културе Кине и импровизовани разговор за посао.
У старијој групи наше ученице трећег разреда освојиле су прво место (Нада Симић) и треће место (Ана Ашанин). У млађој групи наше ученице другог разреда  освојиле су друго (Милица Наумовић) и треће место (Дина Демић).
Захваљујемо се Карловачкој гимназији на топлом дочеку  и срећни смо што смо учествовали на овом фестивалу радости и узбуђења.