Пријемни испит за упис ученика у први разред Филолошке гимназије

Пријемни испит за упис ученика у први разред Филолошке гимназије обавиће се према следећем распореду:

1) Пријемни испит за филолошка одељења:

субота, 15. мај 2021. године, од 10 до 12 часова – тест из српског језика и књижевности

недеља, 16. мај 2021. године, од 10 до 12 часова – тест из страног језика (енглески, француски, руски или немачки језик)

2) Пријемни испит за ученике са посебним способностима за сценске и аудио-визуелне уметности:

недеља, 16. мај 2021. године, од 10 до 12 часова – тест из опште културе

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Због епидемилолошке ситуације, пријемни испит ће бити организован на две локације:

Филолошка гимназија, Каменичка 2, 11000 Београд

ОШ “Исидора Секулић”, Гаврила Принципа 42, 11000 Београд

У Филолошкој гимназији, пријемни испит ће полагати следећи кандидати:

-ученици који полажу пријемни испит на француском, руском или немачком језику – сви кандидати по азбучном редоследу презимена од А до Ш;

-ученици који полажу пријемни испит за “уметничко” одељење – сви кандидати по азбучном редоследу презимена од А до Ш;

-ученици који полажу пријемни испит на енглеском језику – кандидати по азбучном редоследу презимена од слова А до прве половине слова Ј.

У ОШ “Исидора Секулић”, пријемни испит ће полагати следећи кандидати:

-ученици који полажу пријемни испит на енглеском језику – кандидати по азбучном редоследу презимена од слова Ј (друга половина) до слова Ш.

Окупљање кандидата на одговарајућој локацији је најкасније у 9,30 часова како би ученици знали у којој учионици полажу пријемни испит.

Додатни детаљи пријемног испита:

1. Приликом полагања пријемног испита, потребно је да кандидати имају ђачку књижицу са овереном фотографијом.

Ученици који долазе из иностранства требало би да имају пасош или неки други одговарајући документ са фотографијом.

1. Ученици се у учионице смештају у складу са ознаком места седења/ редним бројем кандидата на јединственом списку ученика.
  2. На испит треба понети прибор за писање (графитне оловке, гумицу за брисање, хемијске оловку која пише плавом бојом и не брише се).
  3. Није дозвољено уносити мобилни телефон.
  4. Током израде теста није дозвољено разговарати са другим ученицима.
  5. Обавезне су заштитне маске и одржавање безбедног растојања током боравка у Школи. На пријемном испиту се поштују све важеће епидемиолошке мере.
  6. У складу са заштитом података о личности, прелиминарни резултати пријемног испита биће објављени под бројем пријаве за полагање пријемног испита која је јединствена за сваког кандидата (138-1-xyz/21 за филолошки смер, односно 138-7-xyz/21 за “уметнички” смер). Кандидати који су заборавили, изгубили или су пријаву за полагање пријемног испита предали у папирној форми дужни су да се обрате управи школе најкасније до петка, 14. маја до 14 часова како би добили своју шифру за увид у резултате пријемног испита.
error: Content is protected !!