Предавање италијанског кувара Миде Муцолона

Захваљујући љубазности директора Италијанског института за културу Роберта Чинкоте, а у оквиру Недеље италијанске кухиње у свету, у уторак, 14. новембра, гост наше школе био је италијански кувар Мида Муцолон. Предавању су присуствовали ученици првог и четвртог разреда, који уче италијански језик. Будући да Мида долази из италијанске регије Венето, чувене по градовима као што су Венеција, Верона, Падова, Тревизо, ученици су имали прилике да чују много занимљивости везаних за кухињу те регије, али и за уметност, архитектуру, историју. Тако су, осим оригиналног рецепта за италијански колач тирамису, сазнали да је он настао баш у Тревизу, да је прво позориште у затвореном простору на свету саграђено у Вићенци, као и да се други најстарији универзитет у Италији налази у Падови. Ученици су били веома заинтересовани и постављали многобројна питања. Интересовало их је где се у Италији једе најбољи сладолед, који састојци се стављају на пицу, а које треба избегавати, али и да ли има основа за познати термин којим се у Србији често називају Италијани – „жабари“, односно да ли је тачно да се на италијанском менију налазе и ове животиње. Мида је на сва питања ученика одговарао на врло занимљив и духовит начин.