Награде и признања Друштва за српски језик и књижевност Србије

Друштво за српски језик и књижевност Србије и ове године је вредновало резултате ученика и њихових професора у различитим категоријама.

НАГРАДА ЗА НАЈУСПЕШНИЈЕ ПИСМЕНЕ ЗАДАТКЕ ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ

ПРВА НАГРАДА

Филип Љубичић, IV разред, Критике Јована Скерлића у свом и нашем времену, професорка Мирјана Стакић Савковић

Милица Марјановић, IV разред, Фолклорни елементи у одабраном опусу Момчила Настасијевића,професорка Мирјана Стакић Савковић

ТАКМИЧЕЊЕ ЛИНГВИСТИЧКИХ СЕКЦИЈА

ДРУГА НАГРАДА

Лингвистичка секција Филолошке гимназије, Београд, професорка Биљана Бранић Латиновић

ТАКМИЧЕЊЕ ЗА НАЈБОЉЕ ШКОЛСКЕ ЧАСОПИСЕ

ТРЕЋА НАГРАДА

Млади филолог, Филолошка гимназија Београд

НАГРАДА ЗА НАЈБОЉУ МЕТОДИЧКУ ПРИПРЕМУ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

ПРВА НАГРАДА

Професорка Јелена Срдић, Филолошка гимназија, Београд

Тема: Прилагођено писање имена из страних језика:Прислушкивати или не

ПРИЗНАЊА

Посебно признање за велико залагање у раду са ученицима и постизање изузетних резултата на Републичком такмичењу из књижевности ,,Књижевна олимпијада“ од школске 2012/13. до 2022/23. године добиле су професорке: Катарина Вучић за освојених 55 награда, Мирјана Стакић Савковић за освојене 42 награде, Александра Кузмић за освојених 16 награда и Весна Црепуљаревић за освојених 12 награда.

Награде и признања ученицима и професорима биће додељене 11, фебруара 2024. године на Филолошком факултету у Сали хероја, у оквиру 65. Републичког зимског семинара за наставнике и професоре српског језика и књижевности.

Честитамо награђеним ученицима и професорима!