Награде за најуспешније менторске резултате у Србији припадају нашим професоркама књижевности

Овогодишњи Републички зимски семинар: Настава српског језика и књижевности у основној и средњој школи био је још једна прилика да се посведочи о изузетним професионалним резултатима професорки књижевности Филолошке гимназије и њихових ученика. Наиме, 10. 2. 2024. нашим професоркама др Катарини Вучић, др Мирјани Стакић Савковић, др Александри Кузмић и мср Весни Црепуљаревић додељена су Признања за високи степен стручности, методичке и педагошке обучености за рад, као и за изузетан успех у припремању ученика за Републичко такмичење „Књижевна олимпијада” од школске 2012/13. до 2022/23. године. Поводом 10-годишњице овог такмичења које организује Друштво за српски језик и књижевност Србије, увидом у постигнућа наставника из целе Србије, прва три места припала су професоркама књижевности наше школе. Прво место у целој држави освојила је др Катарина Вучић као менторка 55 републичких лауреата. Друго место припало је др Мирјани Стакић Савковић чији су ученици освојили 42 републичке награде. Треће место освојила је др Александра Кузмић као менторка 16 републичких победника. Професорка Весна Црепуљаревић са својим ученицима освојила је 12 државних награда. Будући да је „Књижевна олимпијада” најмасовније и најпрестижније такмичење из књижевности у Србији, признања које су наше професорке добиле не говоре само о њиховом посвећеном, стручном и истрајном раду већ подсећају и на чињеницу да се ученици и ученице Филолошке гимназије узастопних десет година налазе на врху књижевног Олимпа нашег образовног система.