Аутори најлепших писмених задатака у Србији две године заредом су наши ученици Филип Љубичић и Милица Марјановић

Два пута заредом наши ученици Филип Љубичић IV/5 и Милица Марјановић IV/1 освојили су републичке награде за најлепши писмени задатак у Србији. Филип је прошле школске године освојио прво, а Милица друго место. Међутим, на овогодишњем такмичењу Друштва за српски језик и књижевност Србије они су поделили прво место! Филип је писао задатак на тему Критике Јована Скерлића у свом и нашем времену, а Милица је награду освојила за свој рад Фолклорни елементи у одабраном опусу Момчила Настасијевића. И Филип и Милица су ученици др Мирјане Стакић Савковић.

Награђени рад Филипа Љубичића објављен је у Информатору Републичког зимског семинара за 2024. Оба писмена задатка су и ове године читаоцима доступна и на порталу листа „Данас”. Уколико је неко пропустио да их прочита, пронаћи ће их на овом линку.