Сремчева награда за Марију Луковић

Некада ученица Филолошке гимназије, а сада награђивана књижевница, Марија Луковић Рогатко освојила је прву награду на литерарном конкурсу ”Стеван Сремац – Бал у Елемиру”, који је организован у сарадњи Банатског културног центра и локалне самоуправе у Елемиру. Марија је добила награду за причу „The future is now, old man” у којој ауторка на алегоријски начин приказује феномен отуђености у дигиталном окружењу, уз духовит осврт на свакодневицу и ”нову нормланост”. У свом образложењу, чланови жирија су навели да је Маријина прича ”стилско – језички беспрекорно написана”, као и да је ”тематски врло интригантна”. По завршетку школовања у Филолошкој гимназији, Марија је наставила студије на Вроцлавском универзитету у  Пољској, а данас живи и бави се књижевним радом у Варшави.