Додела диплома Републике Француске

У петак,14.јуна, четврта генерација  одељења 4-2 добила је дипломе о познавању француског језика. Ове дипломе ослобађају их полагања језичког теста приликом уписа на универзитете у Француској и сведоче о томе да се француски језик у Филолошкој гимназији ради по посебном, појачаном програму. Подсећамо да сви матуранти француског одељења добијају овај значајан документ од 2016. године. Дипломе је уручио господин Виктор Ле Кам из Француског института у Београду у име Амбасаде Републике Француске. Након свечане доделе, директор Филолошке гимназије Душко Бабић и господин Виктор Ле Кам, у присуству професора француског језика, Милоша Прајзовића и Јоване Илић, говорили су о промоцији француског језика, појачаном укључивању ученика Филолошке гимназије у активности које организује Француски институт, организацији културних манифестација у оквиру Месеца франкофоније и погодностима за ђаке Филолошке гимназије који изучавају француски језик. Радујемо се нашој даљој сарадњи!