Госпођа Елоиса Мендес у посети нашој школи

У четвртак 16. маја, ученици шпанске групе имали су прилику да на кратко отпутују у Мексико захваљујући живописном предавању госпође Елоисе Мендес у нашој школи. Госпођа Мендес је кроз слике и примере упознала ученике са Мексиком - са његовим државним уређењем, историјом и економијом,  климом, географским одликама, културним и историјским знаменитостима, обичајима и храном. У плану је да током наредне школске године госпођа Мендес поново посети нашу школу и одржи радионице које би ђацима, на интерактиван начин, још боље приближиле мексичку културу.

Елоиса Беатрис Мендес Гутиерес рођена је у Мексику где је завршила студије Социологије. Петнаест година је предавала на Универзитету у Мексику, предавала је на Универзитету у Боловији, на Универзитету у Хондурасу, а била је и гостујући предавач Универзитета у Крагујевцу. Госпођа Елоиса Мендес је коаутор различитих публикација и чланака на тему културе Мексика и мексичке кухиње, од којих се истучу: “Укуси Мексика” и “Ово је мој Мексико: дечије приче о Независноти и о Мексичкој револуцији. Живела је у САД-у, Боливији, Аргентини, Уругвају, Венецуели, Хондурасу и Нигерији, а тренутно живи у Београду.