Наставници и ученици Гимназије "Обала" из Сарајева у посети Филолошкој гимназији

Драге колеге-наставници и ученици Гимназије "Обала" из Сарајева, предвођени директором Гимназије, Бенјамином Хеџићем, били су гости Филолошке гимназије од 26. до 28. новембра. Ова посета представља наставак успешне сарадње сарајевске гимназије и наше школе која је започета 2016. године. Ученици из Сарајева су били смештени у породицама ученика - домаћина из Филолошке гимназије, док је директор Хеџић био специјални учесник панел дискусије у оквиру скупа посвећеног унапређивању наставе кинеског језика и промоцији кинеског језика и културе у региону. У оквиру своје посете, гости из Сарајева обишли су знамените споменике и институције културе Београда, као што су Музеј Николе Тесле и Музеј савремене уметности, а фотографије у наставку осликавају само делић позитивне атмосфере, доброг дружења и пријатељских веза између наше две школе.