ГОСТ ФИЛОЛОШКЕ ГИМНАЗИЈЕ – ПРОФ. ДР МАРЕК ПИЈЕЊОЖЕК

У уторак, 20. 3.2018, гост Филолошке гимназије био је проф. др Марек Пијењожек, проф. пољске књижевности и методике наставе пољског језика на Педагошком универзитету у Кракову. Проф. Пијењожек се, између осталог, бави и проучавањем словенских језика као матерњих у школским системима словенских земаља. Он је присуствовао часовима српског језика и књижевности у нашој школи. И то: часу српског језика у 2/1 (Непроменљиве врсте речи, проф. Јелена Срдић) и часу књижевности у 2/4 (Горски вијенац, Петар Петровић Његош, др Мирјана Стакић Савковић). Након часова, проф. Пијењожек је изразио велико задовољство што је имао прилике да се упозна са начином рада у Филолошкој гимназији и није крио одушевљење виђеним на поменутим часовима. Посебно је похвалио ученике, њихову заинтересованост за наставу матерњег језика, самостални истраживачки рад, опште образовање...Ова посета организована је у сарадњи са Учитељским факултетом у Београду.