ЛИМСКЕ ВЕЧЕРИ ПОЕЗИЈЕ, 2017.

Филолошка гимназија имала је и ове године своје представнике у финалу Лимских вечери поезије. Ученице Петра Видаковић Цветковић (III6, професорка Катарина Вучић) и Милица Арбутина (III5, професорка Весна Црепуљаревић) провеле су три лепа дана у Прибоју, у пратњи професорке Весне Црепуљаревић.

Дом културе „Пиво Караматијевићˮ и наши домаћини из Прибоја припремили су богат културни садржај, а у оквиру манифестације представљена је и збирка песама 1862, прошлогодишњег победника Марка Јовића, бившег ученика наше школе.

Жири у саставу др проф Јасмина Ахметагић, председник, чланови др проф. Светлана Калезић Радоњић и Бојана Стојановић Росић прогласио је Петру Видаковић Цветковић победницом, тако да са нестрпљењем очекујемо објављивање њене прве збирке песама наредне године!

Честитамо свим финалистима и победници!