ДОДЕЛА ДИПЛОМА ИЗ ПЕРСИЈСКОГ ЈЕЗИКА

У петак, 15. 12. 2017, у нашој школи додељене су дипломе ученицима који су успешно завршили почетни и средњи курс из персијског језика, за школску 2015/2016. годину и за 2016/2017. годину.

Гости наше школе били су директор Културног центра Ирана господин Солеимани, професор персијског језика и књижевности Саид Сафари, господин Мир, преводилац, и професорка персијског језика Бојана Девић. У 12. 20 одржан је радни састанак у управи наше школе, којем су поред поменутих гостију, присуствовали и директор наше школе др Душко Бабић и помоћник директора Јелена Срдић, а на којем се разговарало о оном што је постигнуто до сада (извештаји о курсевима персијског језика), као и плановима за даљу сарадњу. Обе стране су изразиле своје задовољство постигнутим.

Након састанка, у 13. 13, почела је и свечана додела диплома. Професорка Бојана Девић припремила је, заједно са својим ученицима, приредбу, на којој су ученици говорили на персијском језику. Програм се састојао у следећем:

1. Поздравна реч директора Филолошке гимназије др Душка Бабића;
  2. Најава програма (Јована Марјановић, ученица);
  3. Рецитал: класична персијска поезија (Марија Лабус, ученица);
  4. Видео-клип о Ирану;
  5. Цртица о персијском језику (Алекса Кривошија, ученик);
  6. Излагање: Историјат персијског писма (Саид Сафари, професор);
  7. Излагање: Књижевност и култура Ирана (др Солеимани);
  8. Додела диплома;
  9. Музички део, послужење.

У прилогу погледајте фотографије.