У ПОСЕТИ НАРОДНОЈ БИБЛИОТЕЦИ СРБИЈЕ

У петак, 24. 11. 2017, ученици другог разреда (2/1) Филолошке гимназије, у пратњи професорке српског језика Јелене Срдић, библиотекарке Споменке Трипковић и професорке ликовне културе Маријане Симу, посетили су Народну библиотеку Србије. У изложбеном холу Народне библиотеке постављена је веома интересантна изложба студената Факултета примењене уметности под називом „Азбука“. Назив изложбе највише је привукао наше ученике. Кроз разне радове, различитим техникама сликања, цртања, писања, на различитим мотивима, ређала су се слова наше азбуке (в. фотографије).

Након разгледања изложбе, Ана Милутиновић, из Одељења за међународну сарадњу и пројекте, водила нас је кроз просторе Народне бибилотеке, који су отворени за јавност, те су ученици имали прилике да погледају остатке старих рукописа, легат Милоша Црњанског, легат Милана Ракића, читаонице, фондове, дигиталну читаоницу, Центар за слабовиде особе, разне експонате, уз веома исцрпна објашњења.

Након посете Народној библиотеци, ученици и професори отишли су до Храма Светог Саве.

Фото галерију погледајте овде