Посета Гимназије „Обала“ из Сарајева

У четвртак и петак, 28. и 29. септембра, имали смо част да угостимо наше драге пријатеље и колеге из сарајевске Гимназије Обала. Са нама су били директор школе Бењамин Хеџић, професорка босанско-хрватско-српског језика Лејла Туце Пирагић и секретар гимназије Елвира Џиндо. Након посете часу немачког језика, који је одржала професорка Добрила Димитријевић, наши гости су нам представили ову угледну сарајевску школу и то симболично, управо на дан 29. септембра, када је школа и основана крајем  19. века. Представљању су присуствовали ученици и професори Филолошке гимназије, а потом је уследио неформални разговор о питањима школства у Босни и Херцеговини и Србији.  Уз кафу и сарајевски ратлук, причали смо о сличностима и разликама у нашим образовним системима, о организацији рада, о заједничким проблемима са којима се сусрећемо, о усавршавању наставника и екскурзијама.   Након овог конструктивног разговора са професорима, директори Бенјамин Хеџић и Душко Бабић потписали су протокол о сарадњи који јасније дефинише сарадњу двеју школа. Један од првих корака  биће размена ученика и професора коју са нестрпљењем очекујемо!

Јована Илић, професорка француског језика

У посети часу немачког језика који је одржала професорка Добрила Димитријевић са ученицима четвртог разреда

Неформални раговор са гостима из Сарајева

Професори Филолошке гимназије са гостима након разговора у кабинету за књижевност