РЕПУБЛИЧКЕ НАГРАДЕ, 2016/2017.

СРПСКИ ЈЕЗИК

ПРВИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

ЛЕНА ВИЋЕНТИЈЕВИЋ

ПРВО МЕСТО

СЛАЂАНА САВОВИЋ

 

ДРУГИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

АНА МИЛАДИНОВИЋ

ПРВО МЕСТО

СТЕВАН СТЕФАНОВИЋ

ЈОВАНА СТАРОВИЋ

ПРВО МЕСТО

ЈЕЛЕНА ДОБРИЋ

АЊА ТРАМОШЉАНИН

ПРВО МЕСТО

СЛАЂАНА САВОВИЋ

ДАЈАНА ОСМАНИ

ПРВО МЕСТО

СТЕВАН СТЕФАНОВИЋ

ПАВЛИНА СТОЈАНОВИЋ

ДРУГО МЕСТО

ЈЕЛЕНА ДОБРИЋ

СОФИЈА СТОЈАНОВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

ЈЕЛЕНА ДОБРИЋ

ЉУБИЦА НЕДЕЉКОВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

СТЕВАН СТЕФАНОВИЋ

 

ТРЕЋИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

ИВАНА МИЛИЋЕВИЋ

ПРВО МЕСТО

ДРАГАНА МИЛАНОВИЋ

МИЛЕНА ПЕТРОВИЋ

ПРВО МЕСТО

ЉУДМИЛА ПЕНДЕЉ

АНГЕЛИНА АТАНАСКОВИЋ

ДРУГО МЕСТО

ЉУДМИЛА ПЕНДЕЉ

ЈЕЛЕНА СИМИЋ

ДРУГО МЕСТО

ДРАГАНА МИЛАНОВИЋ

ЈОВАНА ЗУБОВИЋ

ДРУГО МЕСТО

ЉУДМИЛА ПЕНДЕЉ

МИЛИЦА РАЈКОВИЋ

ДРУГО МЕСТО

ЉУДМИЛА ПЕНДЕЉ

АЛЕКСАНДРА СЕРДАР

ТРЕЋЕ МЕСТО

ЉУДМИЛА ПЕНДЕЉ

АНГЕЛИНА ВУКОВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

ЉУДМИЛА ПЕНДЕЉ

МАРА КАРАКУШЕВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

ДРАГАНА МИЛАНОВИЋ

МАША ПЕТРОВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

ЉУДМИЛА ПЕНДЕЉ

 

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

АНА СТАНКОВИЋ

ПРВО МЕСТО

АЛЕКСАНДРА АНТИЋ

 

КЊИЖЕВНОСТ

ПРВИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

НЕМАЊА СПАСОЈЕВИЋ

ДРУГО МЕСТО

МИРЈАНА СТАКИЋ САВКОВИЋ

МАРИЈА ВАСИЋ

ДРУГО МЕСТО

МИРЈАНА СТАКИЋ САВКОВИЋ

ЈАНА САВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

МИРЈАНА СТАКИЋ САВКОВИЋ

ДРУГИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

АНАСТАСИЈА ПЕТКОВИЋ

ПРВО МЕСТО

КАТАРИНА ВУЧИЋ

ТАЊА ПЕТРОВИЋ

ПРВО МЕСТО

КАТАРИНА ВУЧИЋ

ТЕОДОРА ЂОРЂЕВИЋ

ПРВО МЕСТО

КАТАРИНА ВУЧИЋ

АНА МИЛАДИНОВИЋ

ДРУГО МЕСТО

КАТАРИНА ВУЧИЋ

МАША ЕЋИМОВИЋ

ДРУГО МЕСТО

КАТАРИНА ВУЧИЋ

ПЕТАР ВИТКОВИЋ

ДРУГО МЕСТО

КАТАРИНА ВУЧИЋ

АНА ЦВЕТАНОВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

КАТАРИНА ВУЧИЋ

ЈОВАНА СТАРОВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

ИВАНА ЦЕРОВИНА

ТЕОДОРА ВУКАНАЦ

ТРЕЋЕ МЕСТО

КАТАРИНА ВУЧИЋ

 

ТРЕЋИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

КСЕНИЈА МИЛОСАВЉЕВИЋ

ДРУГО МЕСТО

АЛЕКСАНДРА КУЗМИЋ

 

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

ЕМИЛИЈА ВРАНЧИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

АЛЕКСАНДРА КУЗМИЋ

ЈАНА ПЕТРОВИЋ

ДРУГО МЕСТО

ЛЕЛА РОСИЋ

ХЕЛЕНА ГОЛИЈАНИН

ТРЕЋЕ МЕСТО

АЛЕКСАНДРА КУЗМИЋ

 

ЛАТИНСКИ ЈЕЗИК

ПРВИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

Душан Поповић

треће место

Александра Пап

 

ДРУГИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

Теодора Батоћанин

треће место

Мирјана М. Kрзнарић/Маријана Бакић

 

ТРЕЋИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

Алекса Кривошија

прво место

Бранислава Пљакић Пириватрић

Милена Петровић

треће место

Бранислава Пљакић Пириватрић

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

Луција Данилов

прво место

Валерија Хлад

Катарина Николић

друго место

Габријела Петровић

Матеја Матић

треће место

Габријела Петровић

 

ГРЧКИ  ЈЕЗИК

ПРВИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

Душан Поповић

друго место

Ана Ђорђевић

ДРУГИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

Теодора Вранић

прво место

Јелена Савић

Јасмина Бачванин

друго место

Јелена савић

 

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

КАТЕГОРИЈА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

КАТАРИНА НИКОЛИЋ

ПРВО МЕСТО

ОПШТА

ИВАНА ГАЗИКАЛОВИЋ ПАВЛОВИЋ

МИЛИЦА РОДИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

ОПШТА

ИВАНА ЛУКИЋ

 

ШПАНСКИ ЈЕЗИК

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

КАТЕГОРИЈА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

СОФИЈА ЈОВАНОВИЋ

ПРВО МЕСТО

СПЕЦИЈАЛНА

СЛОБОДАНКА СТОЈАНОВИЋ

КАТАРИНА МАЈСКИ 

ДРУГО МЕСТО

СПЕЦИЈАЛНА

СЛОБОДАНКА СТОЈАНОВИЋ

 

РУСКИ ЈЕЗИК

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

КАТЕГОРИЈА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

ИСИДОРА ТОКОВИЋ

ДРУГО МЕСТО

СПЕЦИЈАЛНА

ВЕРА ЛАЗАРЕВИЋ ВУЛОВИЋ

 

НЕМАЧКИ ЈЕЗИК

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

КАТЕГОРИЈА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

ДАНИЕЛА КАНАЗИР

ПРВО МЕСТО

СПЕЦИЈАЛНА

ПРЕДРАГ СТАНОЈЕВ

ЈУЛИЈА РАДОЈЕВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

СПЕЦИЈАЛНА

ПРЕДРАГ СТАНОЈЕВ

 

ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

КАТЕГОРИЈА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

ИЗАБЕЛ ЧЕПЕРКОВИЋ ДИАС

ПРВО МЕСТО

СПЕЦИЈАЛНА

НАТАЛИЈА НИКОЛИЋ

 

КИНЕСКИ ЈЕЗИК

ТРЕЋИ РАЗРЕД

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА

НАГРАДА

КАТЕГОРИЈА

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК

УРОШ ПЕТРОВИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

СПЕЦИЈАЛНА

СЕЛЕНА ПЈЕВИЋ

АЊА ЧАЛМИЋ

ТРЕЋЕ МЕСТО

СПЕЦИЈАЛНА

СЕЛЕНА ПЈЕВИЋ

   ОСТАЛЕ НАГРАДЕ

1. Литерарна секција, Стручно веће за књижевност – прва награда за најбољу литерарну секцију Друштва за српски и књижевност;

2. Лингвистичка секција, проф. Биљана Бранић Латиновић – друга награда за најбољу лингвистичку секцију Друштва за српски језик и књижевност;

3. Проф. Мирјана Стакић Савковић – прва награда на такмичењу из Методике наставе српског језика и књижевности на конкурсу Друштва за српски језик и књижевност;

4. Проф. Лела Росић – Златна значка Културно-просветне заједнице за трајни допринос култури;

5. Марко Јовић – победник Лимских вечери поезије; трећа награда на Конкурсу Огледања, предметни наставник Ивана Церовина/Виолета Јелачић Србуљ;

6. Јана Петровић – прва награда на литерарном конкурсу Народне библиотеке из Кикинде; друга награда за беседништво Доситеј Обрадовић, Златоусти венац за најбољег говорника на смотри беседништва у Филолошкој гимназији; предметни наставник Лела Росић/Виолета Јелачић Србуљ;

7. Изабел Чеперковић Диас – специјална награда на литерарном конкурсу Народне библиотеке из Кикинде, предметни наставник Татјана Жигић;

8. Катарина Лазић – прва награда Доситеј Обрадовић, трећа награда на Светосавском конкурсу, главна награда на Поетском конкурсу Мирослав Мика Антић, предметни наставник Татјана Жигић;

9. Марта Србуљ – друга награда Доситеј Обрадовић за есеј, предметни наставник Мирјана Стакић Савковић;

10. Емилија Вранчић – прва награда Доситеј Обрадовић за беседништво, Златоусти венац за најбољег говорника на смотри беседништва у Филолошкој гимназији предметни наставник Виолета Јелачић Србуљ;

11. Бојан ЖивановићЗлатоусти венац за најбољег говорника на смотри беседништва у Филолошкој гимназији, предметни наставник Виолета Јелачић Србуљ

12. Маша Медић, прва награда на Такмичењу из беседништва на јапанском језику, предметни наставник Маргарета Саморан; Милица Никодијевић, трећа награда на Такмичењу из беседништва на јапанском језику, предметни наставник Ивона Васић;

13. Урош Петровић и Ања Чалмић, треће место на Регионалном републичком такмичењу из кинеског језика, предметни наставник Селена Пјевић;

14. Kонкурс ЛИК Русије, 1. место (Маша Ситарица), 3. место (Јана Вукојевић) – певање на руском, предметни наставник Весна Маричић.

15.     Анђела Шимшић, прва награда за литерарни рад на конкурсу Задужбине Доситеј Обрадовић, предметни наставник Катарина Вучић.