Гостовање ученика и професора Српске теоретске гимназије “Доситеј Обрадовић” из Темишвара - Младост нема граница

Отварањем изложбе посвећене Доситеју Обрадовићу, у четвртак, 8. децембра, у 17,30 часова, почиње манифестација "Доситејеви дани". Изложбу ће, пригодном беседом, отворити проф. др Душан Иванић са Филолошког факултета у Београду.

Изложба је део пројекта "Младост нема граница" који заједно реализују Доситејева задужбина, Филолошка гимназија и Земунска гимназија. Том приликом, гости наше школе биће наставници и ученици Српске теоретске гимназије "Доситеј Обрадовић" из Темишвара.

Манифестација посвећена Доситеју Обрадовићу трајаће до суботе, 10. децембра, а поред изложбе, планиране су још следеће активности: сусрет са Матијом Бећковићем, такмичење у беседништву и додела награда за најбољи есеј.

PowerPoint презентацију можете преузети овде.