Књижевни конкурс „Борислав Пекић“

У четвртак, 14.4.2016. године у просторијама Треће београдске гимназије додељене су награде конкурса „Борислав Пекић“. Стручни жири је, образлажући своје одлуке, посебно похвалио Филолошку гимназију и њене ученике који су, и ове године, показали свој труд и таленат, као и професоре књижевности чији дугогодишњи рад са младим талентима увек буде примећен (ментори професори награђених ученика: Татјана Жигић, Лела Росић, Весна Црепуљаревић).

Изабел Чеперковић Диас, ученица III2, освојила је прву награду за поезију са песмом „ПМС“, коју је и прочитала приликом доделе награде. Јана Петровић, ученица III1, освојила је трећу награду за поезију, а њену песму „Осеке“ смо чули у интерпретацији Мирка Магарашевића, председника жирија за поезију. Жири је још похвалио и песме Миње Лазарески, ученице II5. Марија Цветковић, ученица IV4, освојила је трећу награду за есеј на тему „Да ли је `сваки човјек увијек на губитку`?“, који је посебно похвалио Петар Пијановић.

Честитамо ученицама!