СЕДМО ТАКМИЧЕЊЕ У ГОВОРНИШТВУ НА ЈАПАНСКОМ ЈЕЗИКУ

Амбасада Јапана у Републици Србији, у сарадњи са Филолошком гимназијом у Београду, седми пут по реду организовала је Такмичење у говорништву на јапанском језику, које је одржано у среду, 16. марта 2016. године у 15 часова у просторијама Амбасаде Јапана у Републици Србији. Такмичењу су присуствовали представници Амбасаде Јапана, наставници, ученици и родитељи ђака који уче јапански језик у Филолошкој гимназији у Београду. Ученици су се за такмичење припремали уз помоћ предметних наставица, Ивоне Васић и Маргарете Саморан. Поздравну реч је присутнима упутио др Душко Бабић, директор Филолошке гимназије.

Ученици су у својим беседама на јапанском језику представили теме и занимљивости из српске културе, од начина припреме ајвара до чувених филмова из домаће кинематографије.

Одлуком стручног жирија, награде су освојили следећи ученици:

1) Матеја Матић, III7 – прво место

2) Александар Михаиловић, II7 – друго место

3) Емилија Вранчић, III7 – треће место

4) Марија Благојевић, IV7 – специјална награда

О утисцима са такмичења можете прочитати текст који је објављен у Политици од четвртка, 17. марта 2016.