Награђивани ученици у 2014/2015. години

НАГРАДЕ

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СТАРОГРЧКОГ ЈЕЗИКА

Први разред

Име и презиме  ученика

Пласман

Наставник

Тамара Стојиљковић,

III

Милена Симић Томић

Други разред

Име и презиме  ученика

Пласман

Наставник

Ђорђе Урошевић

I

Мирјана Миленковић Крзнарић

 

Нина Крстовић

III

Мирјана Миленковић Крзнарић

 

Анђела Калуђеровић

III

 Мирјана Миленковић Крзнарић

Трећи разред

Име и презиме  ученика

Пласман

Наставник

 Аљоша Миленковић

I

Маријана Бакић

Михаило Протић

III

Маријана Бакић

 

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЛАТИНСКОГ ЈЕЗИКА

Први разред

Име и презиме  ученика

Пласман

Наставник

Милица Рајковић

II

Јелена Савић

Милена Петровић

III

Бранислава Пљакић Пириватрић

Маша Петровић

III

Бранислава Пљакић Пириватрић

Јелена Симић

похвала

Јелена Савић

Други разред

Име и презиме  ученика

Пласман

Наставник

Луција Данилов

I

Ана Ђорђевић

Јована Јоветић

III

Габријела Римац

Анћела Ећимовић

III

Габријела Римац

Трећи разред

Име и презиме  ученика

Пласман

Наставник

Марко Петрић

I

Ноел Путник

Ана Арсић

III

Ноел Путник

Четврти разред 

Име и презиме  ученика

Пласман

Наставник

Никола Шкрпан

I

Мирјана Миленковић Крзнарић

 

Нина Ђукић

II

Мирјана Миленковић Крзнарић

 

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

 I разред

Име и презиме ученика

Пласман

Наставник

Јелена Симић

III

Драгана Милановић

Катарина Лазић

III

Драгана Милановић

Мара Каракушевић

III

Драгана Милановић

Милена Петровић

III

Људмила Пендељ

Наталија Недељковић

III

Људмила Пендељ

 

 II разред

Име и презиме ученика

Пласман

Наставник

Тара Ђурашиновић

I

Драгана Ћећез Иљукић

Мина Кованџић

II

Мирјана Којић

Доротеја Илић

III

Драгана Ћећез Иљукић

Јована Јоветић 

III

Драгана Ћећез Иљукић

III разред

Име и презиме ученика

Пласман

Наставник

Аљоша Миленковић

I

Биљана Бранић Латиновић

Анђела Станковић

III

Слађана Савовић

Матија Нешовић

III

Слађана Савовић

Ана Арсић

III

Биљана Бранић Латиновић

 

IV разред

Име и презиме ученика

Пласман

Наставник

Јелена Лукић

II

Јелена Добрић Арула

Никола Шкрпан

II

Стеван Стефановић

Вукан Јокић 

III

Стеван Стефановић

Јелица Спасојевић

III

Стеван Стефановић

Милица Недељковић

III

Слађана Савовић

Спасенија Божаћ

III

Стеван Стефановић

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Катарина Мајски

Стела Гашпаровић

I место

 

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

I РАЗРЕД

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Јелена Симић

Татјана Жигић

III место

Милена Петровић

Татјана Жигић

III место

Ксенија Милосављевић

др Александра Кузмић

III место

 

III РАЗРЕД

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Олга Тодоровић

Мирјана Стакић Савковић

I место

Алекса Новевски

Мирјана Стакић Савковић

I место

Анђела Станковић

Мирјана Стакић Савковић

I место

Марија Николић

Катарина Вучић

II место

Марија Гагић

Весна Црепуљаревић

III место

Софија Стојановић

Катарина Вучић

III место

Милица Јуришић

Катарина Вучић

III место

 

IV РАЗРЕД

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Богдана Витас

Катарина Вучић

I место

Милица Ђокић

Весна Црепуљаревић

II место

Невена Крстевски

Катарина Вучић

II место

Јелена Лукић

Весна Црепуљаревић

III место

Катарина Станчић

Мирјана Стакић Савковић

 III место

 

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СТРАНИХ ЈЕЗИКА

Енглески језик

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Антонија Петровски

Сања Јоветић

III место (општа категорија)

Руски језик

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Нада Милићевић

Јована Стојковић

I место (општа категорија)

Александра Митић

Јована Стојковић

I место

Милица Перић

Јована Стојковић

II место

Немачки језик

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Никола Шкрпан

Вирђинија Паску

III место (општа категорија)

Италијански језик

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Невена Крстевски

Јасмина Стојковић

I место

Шпански језик

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Мирјана Дамњановић

Ана Срећковић

II место

Теодора Суботић

Ана Срећковић

III место

Јована Соколовић

Ана Срећковић

III место

 

ОСТАЛЕ НАГРАДЕ:

МЕЂУНАРОДНА ОЛИМПИЈАДА  РУСКЕ ШКОЛЕ У БЕОГРАДУ

1. Матија Нешовић – 1. место за поезију и 3. место за састав на тему Мој Љермонтов; предметни наставник Весна Маричић

2. Милица Перић – 2. место за састав на тему Мој Љермонтов; предметни наставник Јована Стојковић; прва награда из философије на међународном такмичењу младих у организацији једног руског универзитета (Высшая школа экономики) – предметни наставници Гордана Колунџија и Јована Стојковић

3. Ирена Петронијевић – 1. место за рецитовање; предметни наставник Весна Маричић

МЕЂУНАРОДНИ ФРАНКОФОНИ ФЕСТИВАЛ

Одељење IV 2, представа Пред вратима Холивуданаграда за изговор француског језика – предметни наставник Милош Прајзовић

ПЕКИЋЕВА НАГРАДА

Адријана Пуача, II 4,  Прва награда, предметни наставник Ивана Церовина

 МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ ПОЕЗИЈЕ И КРАТКЕ ПРИЧЕ

 Јана Петровић, ученица II 1,  освојила је другу награду за кратке приче на Шестом међународном фестивалу поезије и кратке приче „Магда Симин“ – предметни наставник Лела Росић

 

 

ДРУШТВО ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

Часопис за српски језик и књижевност наше школе Млади филолог –  прва награда на такмичењу Друштва за српски језик и књижевност Србије за најбољи средњошколски часопис у школској 2014/2015 – професори уредници Драгана Милановић и Катарина Вучић

Лингвистичка секција Филолошке гимназије –  прва награда на такмичењу Друштва за српски језик и књижевност Србије за најбољу лингвистичку секцију  у школској 2014/2015 – секцију води проф. Биљана Бранић Латиновић

СВУРФ

Анђела Стојановић, II 6, награда за улоге у представама Шопенхауер и Поруке – драмску секцију воде професорке Александра Кузмић и Драгана  Ћећез Иљукић

Милица Бјелогрлић II7 - награда на Савсковеначком урбан фесту (СВУРФ-у) за драматизацију Нушићеве једночинке Шопенхауер

ТАКМИЧЕЊЕ У ГОВОРНИШТВУ НА ЈАПАНСКОМ ЈЕЗИКУ

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Матеја Матић

Маргарета Саморан

I место

Емилија Вранчић

Маргарета Саморан

II место

Милица Јовановић

 Ивона Васић

III место

КИНЕСКИ МОСТ  - РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ КИНЕСКОГ ЈЕЗИКА

Име и презиме ученика

Наставник

Пласман

Катарина Стојановић

Селена Пјевић

I место

Анђела Ђурић

Татјана Шуковић

II место

Вукица Антонијевић

Татјана Шуковић

III место

Тијана Пауновић

Селена Пјевић

III место

НАГРАДЕ ИЗ РЕТОРИКЕ И БЕСЕДНИШТВА

На овогодишњем Београдском беседништву средњошколаца Србије (БЕОПС) у организацији Математичке гимназије, које окупља учеснике из Републике Српске, Црне Горе и Србије, наша ученица Татјана Токовић из IV/3 освојила је прво место својом ауторском Беседом о смислу беседе.

Татјана Токовић је и београдска победница као најмлађа учесница на такмичењу Беседништво у част Зорана Ђинђића, и једна међу седам финалиста државног такмичења које се одржало априла 2015. године у Југословенском драмском позоришту.

Никола Шкрпан, матурант IV/1 разреда, био је наш представник на Генералној скупштини Европског парламента младих, која се одржала у Новом Саду од 4. до 7. јула 2015. године.

НАГРАДА ОПШТИНЕ САВСКИ ВЕНАЦ

Филолошка гимназија – треће место у акцији НајЗЕЛЕНО, у категорији Нај-зелена површина школске установе