ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ У ФИЛОЛОШКОЈ ГИМНАЗИЈИ 25.9 - 30.9.2014.

Петак, 26. септембар 2014, у 13,10 часова, библиотека Филолошке гимназије
Представљање литерарног стваралаштва садашњих и бивших ученика Филолошке гимназије.
Учествују:
·         Дуња Карановић, добитница награде за најбољу збирку поезије на Лимским вечерима поезије
·         Данијел Ристић, добитник награде за најбољу песму на Лимским вечерима поезије, добитник друге награде на конкурсу „Борислав Пекић“
·         Хелена Петровић, добитница прве награде на конкурсу „Десанка Максимовић“ у Ваљеву.
·         Емилија Вранчић, добитница прве награде на конкурсу „Шта би Вук данас рекао“ у организацији Вукове задужбине и Друштва за српски језик
·         Јована Костић, добитница друге награде на конкурсу „Шта би Вук данас рекао“
·         Аљоша Миленковић, есеј „Два века од Вукове Писменице

Понедељак, 29. септембар 2014, 13,10 часова, учионица број 18, Филолошка гимназија
Рецитал поводом обележавања тридесет година од објављивања Хазарског речника Милорада Павића.
Приказ Павићеве биографије, есеј о настанку Хазарског речника и одломци дела на страним језицима.
Учествују ученици Филолошке гимназије (одељења III2, IV2 и IV6).

Уторак, 30. септембар 2014, 13,10 часова, хол Филолошке гимназије
Непознати Нушић – извођење дела Нушићеве једночинке „Шопенхауер“ која се припрема поводом 150 година од рођења Бранислава Нушића.
Режија: Теа Пухарић, студент завршне године Факултета драмских уметности и бивши ђак Филолошке гимназије

Глумци: ученици Филолошке гимназије