Међународно такмичење из италијанског језика

Први пут ове школске године наши ученици су добили прилику да учествују на међународном такмичењу из италијанског језика, у организацији „Global Hippo Association“, невладиног и непрофитног удружења основаног  с циљем унапређивања језичке свести и едукације деце и младих о значају учења страних језика.

Прелиминарно такмичење одржано је 29. марта и на њему је учествовало девет ученица другог и пет ученица трећег разреда. Тест који су полагали имао је облик званичног теста за добијање сертификата о нивоу знања италијанског језика, CELI, Универзитета за странце из Перуђе, који је и један од спонзора такмичења.  У финале такмичења пласирала се Ана Сладаковић, ученица II 6.

Финале такмичења одржано је 11. маја, у Италији, у месту Лидо ди Језоло. Ана је освојила треће место и добила могућност да бесплатно полаже CELI испит. Последњег дана боравка у Лиду за све учеснике такмичења и њихове професоре организован је излет у Венецију.

Надамо се да ће наши ученици и следеће године учествовати на такмичењу и бити још успешнији.

Јасмина Стојковић,
                                               професор италијанског језика и књижевности