Размена ђака

Језик је богова дар

РАЗМЕНА УЧЕНИКА ФИЛОЛОШКЕ ГИМНАЗИЈЕ И ГИМНАЗИЈЕ „ЕРАЗМУС ВИДМАН“ ИЗ ШВЕБИШ ХАЛА

Ученици Филолошке гимназије (немачка одељења, као и одељења у којима се  немачки језик учи као други страни језик:  II4, III4, II1 и III1), били су од 23. до 29. септембра домаћини немачким ученицима.

ГОСТИ ИЗ БУГАРСКЕ

Четири ученице и једна професорка из Класичне гимназије, из Софије, стигле су у госте нашој школи у оквиру размене ученика. Заједно са домаћинима из класичних одељења гошће ће похађати наставу и обилазити знаменитости Београда од понедељка, 29. 5, до петка, 2. 6. 2017.

Прочитај више

Гостовање ученика и професора Српске теоретске гимназије “Доситеј Обрадовић” из Темишвара - Младост нема граница

Отварањем изложбе посвећене Доситеју Обрадовићу, у четвртак, 8. децембра, у 17,30 часова, почиње манифестација "Доситејеви дани". Изложбу ће, пригодном беседом, отворити проф. др Душан Иванић са Филолошког факултета у Београду.

Сарадња са гимназијом Кастеланон Месис са Крфа

У свечаној сали Руског дома, у четвртак, 14. априла 2016, одржана је заједничка свечана академија гимназије Кастеланон Месис са Крфа и Филолошке гимназије под називом „Стојте, галије царске". Академија је била посвећена обележавању стогодишњице од искрцавања српске војске на Крф.