Посета шпанских ђака и професора нашој школи и Београду

У оквиру пројекта „Међународна размена ђака“ у периоду између 18. и 25. марта 2014.г. осам ђака и три професора из средње школе ECAM из Мадрида је посетило Филолошку гимназију, Београд и Србију.

Шпански ђаци су били смештени у породицама наших ученика што им је омогућило да боље упознају нашу земљу, њене обичаје и културу. Они су такође присуствовали часовима страних језика у нашој школи и тако се упознали са радом школе.

У току тих недељу дана организовали смо многобројне посете, обиласке и излете. Обишли смо најзначајније делове и културно-историјске споменике Београда Београда: (Кнез Михаилова улица, Земун, Теразије Калемегдан, Скадарлија, Храм Светог Саве, Етнолошки музеј, Конак књегиње Љубице, Црква светог Марка).

Организовали смо излет у Нови Сад и Сремске Карловце и посетили Петроварадинску тврђаву, Карловачку гимназију, манастир Крушедол.

Гости из Шпаније су били презадовољни нашим гостопримством и читавом организацијом њиховог боравка у Београду.