Регионално такмичење из познавања кинеског језика

Шесто регионално такмичење из познавања кинеског језика за средњошколце је одржано у суботу, 18. маја у свечаној сали Шесте београдске гимназије. Ове године је учествовало 26 ученика средњошколаца који уче кинески језик у средњим школама. Учествовали су ученици из Филолошке гимназије у Београду, Филолошке гимназије у Карловцима, Шесте гимназије у Београду, Пете гимназије у Београду. Прва два места у групи Б (такмичари који уче кинески језик три и четири године)освојили су такмичари из Филолошке гимназије у Београду (Катарина Петковић, 3-7) и Филолошке гимназије у Карловцима. Прва два места у категорији А (ученици који уче кинески језик једну и две године) освојили су такође ученици из Филолошке гимназије у Београду (Теодора Ђурић, 2-7)  и Филолошке гимназије у Карловцима. Ова четири ученика ће имати привилегију да у октобру месецу ове године отпутују у Кину. Победници из категорије Б ће  представљати нашу земљу на Шестом светском такмичењу из кинеског језика за средњошколце, а друга два ученика ће бити њихова пратња у својству посматрача.

Такмичење се одвијало у три фазе. Ученици су најпре представљали сами себе причајући о свом животу и својим активностима на кинеском језику. Затим су изводили свој сопствени програм на кинеском језику. Неки су певали, неки држали предавање о кинеској култури, књижевности, обичајима на кинеском језику. На крају су одговарали на питања комисије на кинеском језику из области кинеске културе, историје, књижевности..... Код сваког од такмичара се водило рачуна о прецизности одговора, тачном изговарању, елоквентности. Комисију су представљали лектори из Кине.