Најновије вести

ДЕБАТА У ФИЛОЛОШКОЈ

Презентациона дебата Дебатног клуба Филолошке гимназије одржана је у нашој школи, 8.11.2017, са почетком у 13.10. Дебата је организована у сарадњи са Академском дебатном мрежом Отворена комуникација, са којом сарађујемо већ 3 годинe.

РАЗГОВОРИ СА ПЕСНИЦИМА

Филолошку гимназију, у оквиру Фестивала литературе европског Медитерана, који огранизује „Трећи тргˮ, посетили су млади домаћи песници у понедељак, 23. октобра, као и песници са Кипра у среду, 25. октобра 2017.

РАЗМЕНА УЧЕНИКА ФИЛОЛОШКЕ ГИМНАЗИЈЕ И ГИМНАЗИЈЕ „ЕРАЗМУС ВИДМАН“ ИЗ ШВЕБИШ ХАЛА

Ученици Филолошке гимназије (немачка одељења, као и одељења у којима се  немачки језик учи као други страни језик:  II4, III4, II1 и III1), били су од 23. до 29. септембра домаћини немачким ученицима.

Посета Гимназије „Обала“ из Сарајева

У четвртак и петак, 28. и 29. септембра, имали смо част да угостимо наше драге пријатеље и колеге из сарајевске Гимназије Обала. Са нама су били директор школе Бењамин Хеџић, професорка босанско-хрватско-српског језика Лејла Туце Пирагић и секретар гимназије Елвира Џиндо.

Pages