Најновије вести

У Филолошкој гимназији обележен Дан матерњег језика

Унеско је 1999. године прогласио 21. фебруар Даном матерњег језика, а у Филолошкој гимназији сваки дан је практично дан матерњег језика, јер ученици на редовној настави и кроз додатне активности сваки дан откривају тајне и лепоту српског језика.

Посета делегације Министарства просвете Републике Кореје Филолошкој гимназији

У среду, 27. фебруара, Филолошка гимназија је била домаћин представницима Министарства просвете Републике Кореје и Амбасаде Републике Кореје у Београду. Повод посете је било стицање увида у начин рада и квалитет наставе корејског језика у Филолошкој гимназији.

Ученици Филолошке гимназије у посети ученицима са Сицилије

Од 04. до 10. фебруара, двадесет ученика Филолошке гимназије, у пратњи професорки Јелене Танасковић и Јасмине Стојковић, боравило је у Катанији, на Сицилији, у оквиру размене наше школе и Гимназије „Галилео Галилеј“, која представља наставак прошлогодишње успешне сарадње.

НАГРАДЕ И ПРИЗНАЊА ДРУШТВА ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

С намером да се награде најбољи наставници, то јест они који улажу велике напоре и залажу се у припремању ученика за Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада” и Републичко такмичење из српског језика и језичке културе од школске 2012/13. до 2017/18.

СВЕТИ САВА, ШКОЛСКА СЛАВА

Свечана академија поводом школске славе Светог Саве одржана је у недељу 27. јануара 2019. године. Свечаност је почела освештавањем и ломљењем славског колача и пригодним обраћањем свештеника присутнима.

УЧЕНИЦИ  ФИЛОЛОШКЕ ВОЛОНТЕРИ У НАРОДНОM  МУЗЕЈУ

У обновљеном Народном музеју у Београду, 14. децембра 2018. године отворена  је прва међународна тематска изложба. Реч је о гостовању Националног музеја Кине из Пекинга изложбом под називом Сва лица културе, сликарство и живот учењака древне Кине. Изложба ће трајати до 14.

Pages