Најновије вести

РАЗМЕНА УЏБЕНИКА

У суботу, 9. септембра 2017, од 10 до 15 сати, први пут је у нашој школи организована акција размене уџбеника, и то на иницијативу Ђачког парламента. Акција је била више него успешна и показала се као веома корисна и практична за наше ученике и њихове родитеље.

Посета историчарке Јелене Јурјевне Гускове Филолошкој гимназији

У уторак, 5. септембра 2017,  нашу школу је посетила чувена руска историчарка Јелена Гускова. Овом сусрету присуствовала су сва руска одељења наше школе, као и професори историје и руског, али и многи други поштоваоци Гускове.

Прочитај више

Циклус интерактивних радионица симултаног и консекутивног превођења за ученике енглеског одељења трећег разреда

Захваљујући професорки енглеског језика и основа превођења, Слободанки Глигорић, енглеско одељење трећег разреда имало је прилику да се током 2016/2017. године неколико пута на веома занимљиве начине упозна са превођењем са енглеског и на енглески језик.

Шеф конзуларног одељења амбасаде Перуа у посети Филолошкој гимназији

У четвртак, 1. јуна, гост Филолошке гимназије био је шеф конзуларног одељења амбасаде Перуа, Хуан Пабло Артаса Буенањо, који је одржао предавање ученицима шпанског одељења о овој јужноамеричкој земљи.

ГОСТИ ИЗ БУГАРСКЕ

Четири ученице и једна професорка из Класичне гимназије, из Софије, стигле су у госте нашој школи у оквиру размене ученика. Заједно са домаћинима из класичних одељења гошће ће похађати наставу и обилазити знаменитости Београда од понедељка, 29. 5, до петка, 2. 6. 2017.

ПОЕЗИЈА ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ

У четвртак и петак, 11. и 12. маја, гости Филолошке гимназије били су песници, учесници 11. београдског фестивала поезије и књиге „Тргни се! Поезијаˮ.

Pages