Најновије вести

Прослава дана Института Конфуције у Филолошкој гимназији

Ученици кинеског језика су 1.10.2018. у конференцијској сали Филолошке гимназије дочекали госте из Института Конфуције. Заједно су са гостима прославили дане Института Конфуције који се прослављају широм света.

ЛЕТЊИ СЕМИНАР СРПСКОГ ЈЕЗИКА У ТРШИЋУ

Ученици Филолошке гимназије су од 30. јула до 12. августа похађали две од три радионице у Образовно-културном центру ,,Вук Караџић” у Тршићу, у оквиру Летњег семинара српског језика. Више информација о семинару можете погледати на сајту Образовно-културног центра у Тршићу.

Прочитај више

Изложба “Фотомонтажа у техници колажа”

Изложба “Фотомонтажа у техници колажа” обухвата радове ученика III разреда Филолошке гимназије настале као резултат њиховог самосталног ликовног изражавања у оквиру наставе из предмета ликовна култура. Ученици су имали задатак да израде фотомонтажу у техници колажа на слободну тему.

ДОДЕЛА МЕЂУНАРОДНО ПРИЗНАТИХ ДИПЛОМА

У понедељак, 12. јуна 2018, у нашој школи одржана је свечана додела међународно признатих диплома за немачки и за француски језик нашим ученицима, тачније ДСД диплома за немачки језик и диплома о ослобађању полагања језичког теста при упису на факултете француских универзитета.

Pages